Pivovar Černá Hora

Pivovar Černá Hora logoUž od samého počátku spolupracujeme s pivovarem Černá Hora, který sídlí ve stejnojmenné obci severo-západně od Blanska. Pivovar vyrábí skvělou chmelovou limonádu Grena, která není příliš sladká a svou příchutí v kombinaci grapefruitu a citronu příjemně osvěží. Mezi našimi zákazníky je stále více oblíbená.

Výhodou limonád z Černé Hory je, že nejsou přeslazené a chutnají. Patří mezi ně i Kombajnérka, které se v týmu Czech Lion neřekne jinak, než "kombajn". Starším lidem připomíná kdysi známou "žlutou" limonádu, kterou pily jakomalé děti. Kombajnérka je však úplně jiná citronová limonáda!

Posledním esem z rukávu Černé Hory byla Sylvána, kterou jsme poprve čepovali na setkání ObRok 2011 v Blansku. Sklidila ohromný úspěch, a proto jsme se rozhodli ji prezentovat na Světovém skautském Jamboree ve Švédsku.

 

Rodinný pivovar Bernard

Rodinný pivovar BERNARDS přípravou Czech Lion na účast na Světovém skautském Jamboree v Anglii v roce 2007 jsme narazili na problém s pivem. Bylo nevhodné vozit na skautskou akci, na které se pohybuje množství dětí a nezletilých, alkoholické pivo. A při tom je pivo tak spjato s českou kulturou, že jsme si nemohli dovolit jej s sebou nevzít.

Nealkoholické pivo se stalo tím správným řešením. Vstříc nám vyšli zástupci Rodinného pivovaru Bernard z Humpolce. Jejich pivo mělo velký úspěch a v Anglii se ho vypilo více než 3.500 litrů.

Třešničkou, nebo spíše Švestičkou na dortu byl osvěžující nealkoholický nápoj "BERNARD s čistou hlavou Švestka", který se vyprodal během několika prvních dní. Posíleni touto zkušeností, bereme do Švédska nejen více Švestky, ale přibíráme do party také "BERNARD s čistou hlavou Višeň". Zkusíte si tipnout, kdy nám nápoje dojdou?

 

Husky

Outdoorové a campingové vybavení HUSKYTým Czech Lion bude na Světovém skautském Jamboree ve Švédsku reprezentovat Českou republiku a vše, co je s ní spojené. Aby byl tým sladěn nejen pracovně, ale i vizuálně, navázali jsme partnerství se společností HUSKY.

Šéf projektu Czech Lion pracuje již několik let jako jednatel ve společnosti JUN, která nabízí také výrobky české firmy HUSKY. Outdoorové a campingové vybavení, turistické potřeby a sportovní oblečení, to vše vhodné pro skauty ze všech zemí.

Věříme, že se všem návštěvníkům Foodhouse Czech Lion ve Švédsku budeme líbit a vděčni za to budeme právě HUSKYmu.

 

Roman Vodica - Vnitrostátní a mezinárodní doprava

Vnitrostátní a mezinárodní doprava Roman VodicaV počátcích skautské krčmy stačila k jejímu převozu malá dodávka. Postupem času se však vybavení Czech Lion rozšířilo a s účastí na mezinárodních akcích jako je Jamboree bylo potřeba využít větší přepravní kapacity.

Spolupráci jsme navázali s kroměřížskou firmou pana Romana Vodici, který byl schopen zařídit bezproblémovou přepravu materiálu vnitrostátně i mezinárodně. Jeho ochotní řidiči měli pochopení i pro naše časové skluzy s balením, čehož si velmi ceníme.

Tentokrát nám kamiony pana Vodici odvezou věci až do Rinkaby nedaleko Kristianstadu na jihovýchodě Švédska.

 

MamaCoffee

mamacoffeeJako ke každé jiné slušné společnosti, patří i na skautské akce káva. V Czech Lion jsme začínali s obyčejnou rozpustnou kávou, ale brzy jsme přešli na kvalitní espresso. Někteří skauti totiž bez dobré kávy nefungují.

Na setkání ObRok 2011 v Blansku se k týmu Czech Lion přidali kamarádi ze skautské kavárny Pekorinko, kteří už dříve spolupracovali s Fairtrade kavárnou mamacoffee. Káva, kterou připravovali byla ta nejlepší, jakou jsme kdy v Czech Lion pili. Skvělé Café Latte a povzbuzující espresso udržovali při životě nejen účastníky akce, ale také samotné členy týmu.

Mamacoffee nabízí Fairtrade výrobky, což je filozofie skautům velice blízká. Jsme rádi, že s Mamacoffee spolupracujeme a vezeme do Švédska jejich skvělou kávu. Budeme ji potřebovat!

 

Dovast

DovastUvařit toho umíme hodně. Ač mezi námi není žádný profesionální kuchař, umíme uvařit každé české jídlo. Jsme totiž skauti a umíme to z letních táborů a zkušenosti máme samozřejmě i z akcí jako jsou pravidelný ObRok nebo Jamboree v Anglii.

Zvládnout však vaření v tak velkých objemech vyžaduje mnoho času a personálu. Pokud jsme tedy chtěli na Jamboree ve Švédsku nabídnout kvalitní české jídlo, museli jsme si trochu ulehčit práci. Spojili tedy síly s firmou Dovast, která se zabývá výrobou jídel s prodlouženou trvanlivostí a výrobou masových konzerv.

Výrobky Dovast nám ušetří čas a sníží rizika spojená s přípravou jídel ve velkém množství. Jsme na ty ňamky moc zvědaví!

 

 

Nowaco

NowacoS výrobky od firmy Nowaco jsme začali pracovat ještě dříve, než nás znala sama tato společnost. Mražené potraviny ve velkých baleních byly ideální pro větší stravovací provozy a samozřejmě také pro Czech Lion.

Mražené hamburgery a kukuřice byli prvními výrobky od Nowaca, které Czech Lion nakoupil a nabídl svým zákazníkům. Dnes je naše nabídka mnohem širší a žádá si i větší spolupráci. Proto jsme rádi, když nám firma doveze zboží přímo tam, kam potřebujeme... Třeba na louku uprostřed lesa.

Na Jamboree do Švédska vezeme dva mrazáky plné českých jahodových nanuků Mrož od Primy!

 

RybkaLabs

RybkaLabsKde jsou časy, kdy na osvětlení naší skautské Krčmy stačilo několik žárovek, pochodní a svítilen našich zákazníků? A úplně stejně se můžeme ptát, kam se poděla ta doba, kdy se potraviny uchovávali v jednom mrazáku a hlavní odběratel elektrického proudu byla rychlovarná konvice...

Nedílnou a důležitou součástí týmu Czech Lion je elektrikář. Skutečně schopný elektrikář, který umí zapojit každý spotřebič, který používáme v provozu. Jednoho takového jsme před lety nalezli v Karlových Varech. Pan Rybka je skutečně výborný a trpělivý elektrikář a zároveň nadšený radioamatér. Jeho firma RybkaLabs pro nás zajišťuje kromě elektřiny také radio spojení s celým světem na velkých skautských akcích. Dáváme tak o sobě vědět celému světu.

Pokud budete potřebovat elektro radu nebo nějaké součástky pro radioamatéry, zkuste e-shop www.rybkalabs.cz. Czech Lion doporučuje!

 

JUN - skautské a outdoorové vybavení

Skautské a outdoorové vybavení JUNSkautský obchod JUN nám už po mnoho let zapůjčuje své nejlepší manažery, bez kterých bychom organizaci účasti Czech Lion na velkých akcích nezvládli.

Samozřejmě skautských obchod pomáhá skautskému projektu a díky tomu, že jsou oba v rukou stejného šéfa, žijí v neskutečné symbióze. Všichni jsme skauti a potřebujeme skautské vybavení, ale také vybavení do přírody, které v JUNu můžeme koupit. Navíc díky JUNkartě získáváme zajímavé slevy na nákupy.

 

PST CLC

PST CLCS tím jak roste velikost Czech Lion, ale samozřejmě i s velikostí akce, na kterou právě jede, roste úměrně i množství materiálu a tudíž i nároky na jeho skladování a přepravu. Firma PST CLC s celorepublikovou sítí skladovacích hal nám poskytuje prostory v Praze a Brně, kam můžeme svážet veškerý materiál.

Firma PST CLC nám zapůjčila palety a balíky na materiál a poskytla prostory pro skladování a místo pro nakládání kamionů. Veškerá manipulace s materiálem tak byla jednodušší a efektivnější. Dodavatelé nám sem všechno přivezli a my si to jen nabalili a nalodili do kamionů.

Contact

“Krčmu Czech Lion již od samotného počátku vede Jan Kotek. Celý projekt funguje pod hlavičkou organizace Junák – svaz skautů a skautek ČR a za spolupráce s firmou JUN, spol. s r.o.”

Czech Lion
Jan Kotek - Šotek
Email: jan.kotek @ junshop.cz

Telefon: (+420) 773 294 840

Bernard Černá Hora Husky Roman Vodica mamacoffee Dovast Nowaco
RybkaLabs JUN PST CLC

Czech Lion on Facebook